Przegląd prasy

17.05.2017 | Analizy Online
Dziś w prasie przeczytamy m.in. o zgodzie na przejęcie BPH TFI przez Altus TFI, a także o wysokich opłatach za zarządzanie w funduszach akcji polskich, które zwłaszcza w długim terminie dają się mocno we znaki inwestorom

Garść wieści z rynku
W dzisiejszym podsumowaniu aktualnych wydarzeń na rynku funduszy inwestycyjnych w gazecie „Parkiet” przeczytamy o zgodzie, jaką otrzymał Altus TFI od UOKiK na przejęcie BPH TFI. Poza tym KBC TFI komentuje wciąż zaskakujący brak zainteresowania funduszami akcji, a KNF zmniejsza karę nałożoną wcześniej na Opera TFI m.in. w związku z nabyciem przez Novo FIO akcji nienotowanej spółki Termisil Huta Szkła Wołomin przez wydzielone w jego ramach subfundusze, w łącznej liczbie powodującej przekroczenie 10% ogólnej liczby głosów w walnym zgromadzeniu emitenta.

Za: Parkiet nr 109 (2017-05-17), s. 9, Jan Morbiato, Altus przejmuje, KBC zaklina rzeczywistość, a KNF karze

Opłaty zjadają zyski z funduszy
Wysokie stawki za zarządzanie utrudniają zarządzającym zarabianie w długim terminie. W perspektywie dekady nieliczni są w stanie utrzymać fundusz i jednocześnie pokonać szeroki rynek warszawskiej giełdy, czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”.

Za: Parkiet nr 109 (2017-05-17), s. 9, Jan Morbiato, W dziesięć lat opłaty zjadły całość zysków z inwestycji

Dynamika PKB lepsza od oczekiwań
Polska gospodarka urosła w I kwartale br. o +4% rok do roku, po zwyżce o zaledwie +2,5% w poprzednim kwartale - oszacował wstępnie GUS. To ostateczny dowód na to, że ubiegłoroczne spowolnienie rozwoju było przejściowym skutkiem spadku napływu funduszy z UE.

Za: Rzeczpospolita nr 113 (2017-05-17), s. B1, A2, gs, Rośniemy szybciej

/wk

TAGI:

Altus TFIBPH TFIkoszty i opłaty, promocjeprzegląd prasy

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę