Przegląd prasy

28.04.2017 | analizy.pl
Przeglądając dzisiejszą prasę dowiemy się dlaczego terminowe wdrożenie unijnej dyrektywy MiFID II może się nie udać oraz dowiemy się jak BGK zamierza rozkręcić polski rynek mieszkań

Terminowe wdrożenie MiFID II może się nie udać
Zgodnie z harmonogramem wdrożenia MiFID II w Polsce 3 lipca powinny być gotowe projekty ustaw implementujących unijną dyrektywę. Przepisy mają obowiązywać od początku 2018 r. Jednak, jak anonimowo wskazują przedstawiciele rynku, nawet jeżeli Ministerstwo Finansów terminowo przygotuje wszystkie ustawy, duzi dystrybutorzy funduszy inwestycyjnych, w tym przede wszystkim banki, będą mieli ogromny problem, żeby zdążyć z przygotowaniem swoich systemów IT do nowych przepisów.
 
Za: Parkiet nr 96 (2017-04-28), Jan Morbiato, s.9, Atmosfera w branży finansowej gęstnieje
 
Pierwsze inwestycja Golub GetHouse Property Fund II FIZ
Spółka Golub GetHouse dokonała zakupu budynku po dawnych zakładach Telpodu mieszczących się Krakowie. W obiekcie tym ma powstać akademik o podwyższonym standardzie. To pierwsza inwestycja nowego funduszu Golub GetHouse Property Fund II FIZ zarządzanego przez Golub GetHouse. Fundusz będzie realizował projekty prywatnych akademików i mieszkań na wynajem.
 
Za: Rzeczpospolita nr 83 (2017-04-28), aig, s.N1, Nowoczesny akademik na Zabłociu
 
Większe dywidendy dla inwestorów
W trwającym sezonie wypłat dywidend aktywną rolę mają zarządzający aktywami, w tym przede wszystkim TFI i OFE.  W miniony poniedziałek walkę o wyższą wypłatę zysku podjął OFE PZU Złota Jesień, który na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Netii zgłosili wniosek o wypłatę dywidendy w wysokości 0,38 zł na akcję, a nie 0,25 zł. O wyższą dywidendę będą walczyć z pewnością akcjonariusze Kętów, którego przeszło 50% akcji posiadają łącznie cztery OFE. 
 
Za: Puls Biznesu nr 83 (2017-04-28), Justyna Dąbrowska, Kto ma szansę na więcej zysku z zysku
 
REITy mają pomóc rozkręcić polski rynek mieszkań
Rządowy program budowy mieszkań, realizowany przez BGK Nieruchomości, zakłada, że do 2030 r. w Polsce powinno powstać 2,7 mln lokali mieszkalnych. Całkowity koszt realizacji programu ma wynieść 200 mld zł. BGK przeznaczy na program 5 mld zł, resztę mają zapewnić międzynarodowe fundusze inwestycyjne oraz osoby prywatne, które będą inwestować w mieszkaniówkę dzięki wprowadzeniu ustawy o instrumentach finansowych REIT.
 
Za: Puls Biznesu nr 83 (2017-04-28), Magdalena Wierzchowska, BGK chce rozkręcić mieszkaniówkę
 
JP Morgan wybiera się do Warszawy
JP Morgan ogłosił, że w związku z Brexitem przeniesie poza Wielką Brytanię 4 tys. z 16 tys. etatów. Do Polski może trafić nawet 6 tys. miejsc pracy. Chociaż ostateczna decyzja nie została jeszcze ogłoszona, wskazuje się, że na 80% to będzie Warszawa, która konkuruje z Budapesztem.
 
Za: Puls Biznesu nr 83 (2017-04-28), Małgorzata Grzegorczyk, JP Morgan wybiera Warszawę
 
/kc

TAGI:

BGK NieruchomościBrexitGolub GetHouseJP MorganMiFID IIprzegląd prasyREIT

Popularne

Zobacz także

↑ na górę