Przegląd prasy

21.04.2017 | Analizy Online
Dziś z prasy dowiemy się, które fundusze były sprzedażowym bestsellerem w I kwartale, a także z jakimi problemami musi zmierzyć się krajowa branża, żeby zbliżyć się do zachodnich standardów

Klienci przychylnie patrzą na fundusze akcji
- Jednym z najlepiej sprzedających się funduszy inwestycyjnych w I kw. był portfel akcji polskich. Z taką sytuacją nie mieliśmy do czynienia od dawna ­– czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”. Jednym z liderów sprzedaży był fundusz Arka Prestiż Akcji Polskich oraz PKO Technologii i Innowacji Globalny. Wciąż jednak największą popularnością cieszą się rozwiązania o niższym profilu ryzyka. Bestsellerem zarówno I kwartału 2017 r. jak i całego 2016 r. był Investor Płynna Lokata.
 
Za: Parkiet nr 90 (2017-04-21), s.10, Jan Morbiato, Apetyt na ryzyko rośnie, ale powoli
Rzeczpospolita nr (2017-04-21), s. B3, Jan Morbiato, Polacy szukają alternatywy dla lokat bankowych
 
Niełatwe życie klientów polskich funduszy
- W Polsce klienci funduszy dostają kopniaki z trzech stron. Po pierwsze od banków-właścicieli funduszy, które wymuszają pobieranie od klientów bardzo wysokich prowizji manipulacyjnych i opłat za zarządzanie. Po drugie od zarządzających funduszami, którzy nie chcą udostępniać polskim klientom tańszych funduszy ETF. A po trzecie od władz, które tolerują nawet dziesięciokrotnie wyższe, niż na Zachodzie prowizje i zabieranie klientom przez fundusze średnio jednej trzeciej zysków z inwestycji ­– pisze dziennikarz Maciej Samcik. Więcej o problemach krajowego rynku funduszy inwestycyjnych i propozycji KNF dotyczącej limitów opłat za zarządzanie czytaj w serwisie Gazety Wyborczej.
 
Za: Wyborcza.biz (2017-04-20), Maciej Samcik, KNF chce zmniejszyć prowizje funduszy inwestycyjnych
 
Nadchodzi czas wyborów we Francji
W niedzielę, 23 kwietnia, we Francji odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Dwóch kandydatów z największym poparciem zmierzy się 7 maja w drugiej turze. Wybory są wyjątkowo zacięte, realne szanse ma czworo kandydatów. Do połowy marca faworytami byli Marine Le Pen i Emmanuel Macron. I to się nie zmieniło, ale ostatnie wyniki sondaży wskazują na rosnące poparcie dla Francoisa Fillona i Jean-Luca Melenchona. Czwórka zgarnia obecnie około 80% głosów francuskiego społeczeństwa i dzieli się nimi mniej więcej po równo, ale faworyzuje przy tym Emmanuela Macrona i Marine Le Pen, w takiej właśnie kolejności.
 
Za: Puls Biznesu nr 78 (2017-04-21), Justyna Dąbrowska, Duet znad Sekwany straszy Europę

/wk

TAGI:

najpopularniejsze funduszeprzegląd prasysaldo wpłat i wypłat

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę