Przegląd prasy

20.04.2017 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie znajdziemy wywiad z Leszkiem Milczarkiem, p.o. prezesa MS TFI oraz dowiemy się z czym wiąże się inwestowanie w tureckie aktywa   

Koniec dominacji aktywów amerykańskich
Zdaniem Kamila Cisowskiego, menedżera ds. komunikacji inwestycyjnej i produktów w MetLife TFI, czas dominacji rynku amerykańskiego w portfelach funduszy dobiega końca. – W ostatnim czasie nasze nastawienie do tego rynku było pozytywne, co potwierdzała chociażby relatywnie duża ekspozycja w funduszu MetLife Akcji Rynków Rozwiniętych. Wydaje nam się jednak, że potencjał do tego, aby rynek amerykański zachowywał się lepiej niż reszta świata, wyczerpuje się. Wchodzimy w okres, w którym dalsze zwyżki będą uzależnione od skuteczności nowego prezydenta w realizacji obietnic przedwyborczych – mówi.
 
Za: Puls Biznesu nr 77 (2017-04-20), Justyna Dąbrowska, Amerykańska giełda straciła blask
 
OFE sprawnie pomnażają oszczędności klientów
Od początku istnienia OFE zarobiły średnio +292,8%. Najwięcej, bo +326%, zyskał NN. Za nim plasują się: Nordea (+309,2%), PZU Złota Jesień (+302,6%), MetLife (+300,9%) i Generali (+296,8%). W ciągu minionych trzech lat najwięcej zarobił MetLife OFE - jego stopa zwrotu wyniosła +17,4%.

Za: Rzeczpospolita nr 92 (2017-04-20), Regina Skibińska, s.G1, OFE radzą sobie całkiem dobrze

Słabszy rok BPH Obligacji Korporacyjnych
2016 r. okazał się dla funduszu BPH Obligacji Korporacyjnych relatywnie słaby. Stopa zwrotu na poziomie +1,9% dała miejsce w końcówce stawki. Za pogorszeniem sytuacji stoją dwa główne czynniki – pogorszenie sytuacji spółki Action S.A. oraz spadek udziału obligacji korporacyjnych w portfelu.

Za: Rzeczpospolita nr 92 (2017-04-20), Jan Morbiato, s.G1, Solidny zawodnik też może się czasem potknąć 


/kc

TAGI:

Kamil CisowskiOFEprzegląd prasy

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę