Przegląd prasy

19.04.2017 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie znajdziemy wywiad z Leszkiem Milczarkiem, p.o. prezesa MS TFI oraz dowiemy się z czym wiąże się inwestowanie w tureckie aktywa 

Krajowe TFI powinny być podstawą reformy emerytalnej
Zdaniem Leszka Milczarka, p.o. prezesa MS TFI, polskie TFI powinny stanowić centralną rolę Planu Budowy Kapitału. Jak mówi, towarzystwa powinny być odpowiedzialne za zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK) i indywidualnymi planami kapitałowymi (IPK). – W jakimś stopniu polskie TFI powinny być faworyzowane względem podmiotów zagranicznych. Ale mam tu na myśli również prywatne firmy. (…) Chodzi o pobudzanie polskiej gospodarki, w tym również lokalnego sektora finansowego, a nie zagranicznych instytucji finansowych – wyjaśnia.
 
Za: Parkiet nr 88 (2017-04-19), Jan Morbiato, s.8, Polskie TFI powinny być faworyzowane przy zarządzaniu nowymi PPK i IPK
 
Inwestowanie w aktywa tureckie to brawura
W niedzielnym referendum zwyciężyli zwolennicy zmiany systemu rządów – z dotychczas obowiązującego parlamentarnego na prezydencki. Informacja o wyniku głosowania nie wywołała gwałtownej reakcji rynków, bowiem jak mówi Tomasz Bursa, wiceprezes Opti TFI, była ona zgodna z oczekiwaniami. – Po nieudanej próbie zamachu stanu z lipca ubiegłego roku, gdy rentowności wyraźnie wystrzeliły w górę, wynik ostatniego referendum był wyceniony już wcześniej – wyjaśnia.
 
Za: Puls Biznesu nr 76 (2017-04-19), Justyna Dąbrowska, Turcja pozostanie rajem dla spekulantów
 
Wzrósł zysk Quercus TFI
W I kwartale 2017 r. zysk netto Quercus TFI wyniósł 7,21 mln zł, co oznacza 27-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Na koniec kwartału aktywa pod zarządzaniem towarzystwa miały wartość 4,76 mld zł i były o 1 mld zł wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 
Za: Puls Biznesu nr 76 (2017-04-19), Kamil Zatoński, Zysk Quercusa w górę w I kwartale 2017 r.


/kc

TAGI:

IPKLeszek MilczarekPlan Budowy KapitałuPlan MorawieckiegoPPKprzegląd prasyTomasz Bursa

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę