Przegląd prasy

17.02.2017 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o propozycji KNF dotyczacej zmian w opłatach pobieranych przez fundusze inwestycyjne oraz o laureacie nagrody "Złoty Portfel" przyznawanej przez Parkiet

KNF: TFI za dużo płacą dystrybutorom
W czwartek odbyło się spotkanie przedstawicieli TFI oraz KNF w sprawie wdrożenia unijnej dyrektywy MiFID II. Jednym z pomysłów KNF jest odgórne ograniczenie opłat pobieranych przez fundusze inwestycyjne. Zdaniem Komisji branża funduszy inwestycyjnych idzie w złym kierunku, bowiem zbyt duża część opłat trafia do dystrybutorów.
 
Za: Parkiet nr 39 (2017-02-17), Jan Morbiato, s. 10, TFI: KNF chce niższych opłat
 
Zwycięzcy wśród zarządzających
Miniony rok należał do Radosława Peli z PKO TFI. Dwa prowadzone przez niego fundusze osiągnęły najwyższe stopy zwrotu spośród wszystkich strategii rynku kapitałowego zarządzanych przez polskie TFI. Mowa tu o PKO Surowców Globalny (stopa zwrotu przekroczyła +76%) i PKO Akcji Rynku Złota (+57%). Pierwszy z funduszy zdobył nagrodę „Złoty Portfel” Parkietu za najwyższą stopę zwrotu na rynku kapitałowym.
 
Za: Parkiet nr 39 (2017-02-17), Jan Morbiato, s. 7, Byki i niedźwiedzie
 
Mali inwestorzy mogą wesprzeć hossę
Ponad 20-procentowe zwyżki indeksów na GPW pozwalają nadać rynkowej koniunkturze miano hossy. Jednak zdaniem Karola Godynia, zarządzającego funduszami w Skarbiec TFI, z prawdziwą hossą jak określa ją zarządzający będziemy mieli do czynienia wraz z aktywizacją inwestorów indywidualnych.
 
Za: Puls Biznesu nr 34 (2017-02-17), Justyna Dąbrowska, Giełda czeka jeszcze na drobnych graczy
 
Wysoka rentowność polskiego długu jest tymczasowa
W ocenie Mikołaja Raczyńskiego, zarządzającego funduszami w Noble Funds TFI, kluczowe dla nastawienia inwestorów do naszego długu będzie w najbliższych miesiącach oczekiwanie na to, w jakim tempie i skali będzie podnosił stopy procentowe Fed. – To ryzyko jest w pewien sposób już ograniczone dość dużą różnicą między rentownością polskich obligacji a amerykańskich czy niemieckich (…) Wyższa rentowność to sytuacja tymczasowa, która z punktu widzenia długoterminowej strategii zarządzania długiem nie stanowi problemu – wyjaśnia.
 
Za: Puls Biznesu nr 34 (2017-02-17), Bartek Godusławski, Dług sprzedaje się jak ciepłe bułeczki
Rzeczpospolita nr 40 (2017-02-17), Grzegorz Siemionczyk, s. B2, Inwestorzy mają zaufanie do polskiego długu
 
Hossa na GPW może być zbyt silna
Tomasz Hońdo, starszy analityk Quercus TFI, zwraca uwagę, że od końca III kwartału 2016 r. WIG zyskał prawie 25%. – Taka skala zwyżki w przeszłości osiągana była, średnio rzecz biorąc, dopiero po mniej więcej dziesięciu miesiącach. Giełda tak jak w podobnych historycznych przypadkach dyskontuje poprawę dynamiki PKB. Tempo zwyżki wydaje się jednak zbyt silne i to może być powód do korekty – przestrzega.
 
Za: Rzeczpospolita nr 40 (2017-02-17), Katarzyna Kucharczyk, s. B2, Hossa może złapać zadyszkę
 
mBank wchodzi w nowe technologie
mBank uruchomił fundusz mAkcelerator, który będzie miał do dyspozycji 50 mln euro na inwestycje w rozwój nowoczesnych technologii. Fundusz będzie inwestował w młode firmy, ale już te działające, które mają się rozwinąć i stać partnerami dla instytucji finansowych na całym świecie.
 
Za: Parkiet nr 39 (2017-02-17), Maciej Rudke, s. 10, mBank: Rosną apetyty na fintech
Rzeczpospolita nr 40 (2017-02-17), Maciej Rudke, s. B4, mBank zainwestuje w młode firmy
Puls Biznesu nr 34 (2017-02-17), Eugeniusz Twaróg, mBank wchodzi w start-upy

/kc

TAGI:

GPWKarol GodyńKNFmBankMiFID IIMikołaj Raczyńskiprzegląd prasyRadosław PelaTomasz HońdoWIG20

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę