Przegląd prasy

14.02.2017 | Analizy Online
W dzisiejszej prasie przeczytamy o trendach w napływach kapitału do funduszy inwestycyjnych oraz przewidywaniach specjalistów odnośnie inflacji

Fundusze akcyjne są na topie
W styczniu do funduszy akcyjnych napłynęło 400 mln zł netto – to najwięcej od maja 2015 r. Polacy kupują chętnie zarówno fundusze akcji polskich jak i zagranicznych. Inwestorów zachęciła hossa trwająca na GPW – w ciągu 12 miesięcy indeks WIG wzrósł o 30%.
 
Za: Puls Biznesu nr 31 (2017-02-14), Justyna Dąbrowska, Hossa w końcu obudziła apetyt na akcje
 
Portfele TFI zapełniają się polskimi akcjami
Według szacunków Domu Maklerskiego Trigon, w styczniu polskie towarzystwa funduszy inwestycyjnych kupiły na GPW akcje o wartości ok. 274 mln zł. To największe zakupy akcji polskich od maja 2015 r., kiedy to fundusze wydały na nie około 480 mln zł.
 
Parkiet nr 36 (2017-02-14), Jan Morbiato, s. 10, TFI: Fundusze kupują akcje na GPW
 
Inflacja póki co umiarkowana
Inflacja zadomowiła się w Polsce na dobre i w najbliższych miesiącach będzie przyspieszała. Jak mówi Urszula Kryńska, ekonomistka z Banku Millennium, w kolejnych miesiącach dynamika CPI będzie się stopniowo zwiększała, przekraczając nieznacznie 2%. – Szczyt osiągnie około marca, kwietnia, po czym ustabilizuje się na poziomie około 2% rocznie. Jeśli nie nastąpi gwałtowny wzrost cen ropy naftowej, inflacja nie osiągnie celu inflacyjnego – wyjaśnia.
 
Parkiet nr 36 (2017-02-14), Grzegorz Siemończyk, s. 11, Inflacja wróciła na dobre
 
Poprawa w Turcji jest tylko chwilowa
Wielka wyprzedaż tureckiej liry została zatrzymana. Ubiegły tydzień był już drugim z rzędu, w trakcie którego waluta ta zyskiwała na wartości. W ocenie Michała Dąbrowskiego, analityka X-Trade Brokers, to tylko tymczasowy trend. – Choć turecka lira odbiła się w ostatnim czasie od swoich historycznych dołków, to nie widać solidnych podstaw dla jej dalszego umocnienia z uwagi na burzliwą sytuację polityczną i ekonomiczną w samej Turcji – tłumaczy.
 
Parkiet nr 36 (2017-02-14), Przemysław Tychmanowicz, s. 9, Turecka lira złapała oddech, ale raczej tylko na chwilę

/kc

TAGI:

aktywa TFIfundusze akcjifundusze akcji polskichfundusze akcji tureckichfundusze akcji zagranicznychGPWprzegląd prasy

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę