Przegląd prasy

10.01.2017 | Analizy Online
Dziś w prasie przeczytamy o decyzji dziesięciu TFI dotyczącej dołączenia do Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, a także o przewidywaniach Romana Karkosika na temat rozpoczynającego się roku na GPW

TFI łączą siły
Do branżowej izby weszło dziesięć nowych TFI: AgioFundsAltusCopernicusForumInsignisOpokaQuercus, SaturnSkarbiec i Trigon. Marcin Dyl, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami zaznacza, że sytuacja, w której jednorazowo z wnioskiem o przyjęcie do Izby wystąpiło dziesięć podmiotów, zdarzyła się po raz pierwszy. - To wyraźny sygnał o dążeniu do wypracowania wspólnych rozwiązań wobec wyzwań, które przed nami stoją - dodaje.

Za: Puls Biznesu nr 6 (2016-01-10), s.16, Justyna Dąbrowska, Zarządzający funduszami zwarli szeregi
 
GPW powinna dać zarobić

Jak mówi Roman Karkosik, po fatalnym 2016 roku podnosi się z kolan warszawska giełda. - Program 500+ nakręca popyt wewnętrzny. Dodatkowo popyt nakręca podniesienie płacy minimalnej i najniższe od lat bezrobocie. Największym zagrożeniem dla wzrostu jest utrata wiary w lepsze jutro i strach przed wydawaniem pieniędzy. (…) Po demontażu OFE brak jest kapitału, a dzięki UE mamy tak doregulowany rynek MIFIDEM, że debiut będzie wkrótce traktowany jako akt niebywałej odwagi. Tutaj potrzebne są zmiany systemowe – wyjaśnia

Za: Parkiet nr 6 (2016-01-10), s.B9, Katarzyna Kucharczyk,
Po fatalnym 2016 roku giełda podnosi się z kolan
Rzeczpospolita nr 7 (2016-01-10), s.B9, Katarzyna Kucharczyk, Na akcjach można jeszcze zarobić 
 
Sektor medyczny przyniesie wysokie stopy zwrotu
Jak twierdzą analitycy i zarządzający, utworzenie WIG-leki było dobrym i potrzebnym ruchem. Jak komentuje Łukasz Rozbicki, zarządzający, MM Prime TFI, indeks powstał w odpowiedzi na coraz większe grono spółek z sektora medycznego czy biotechnologicznego zajmujących się produkcją leków obecnych na GPW. - Dystans w rozwoju tej branży między Polską a gospodarkami Europy Zachodniej jest duży. Z tego względu jej potencjał jest spory, biorąc pod uwagę także rozwój globalny sektora medycznego i biotechnologicznego - wyjaśnia.
 
Za: Parkiet nr 6 (2016-01-10), s.B9, Kamil Majcher,
Producenci leków z GPW powinni w tym roku pokonać WIG 

TAGI:

fundusze akcji polskichGPWIZFiAŁukasz RozbickiMarcin DylMiFID IIOFEprzegląd prasy

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę