Przegląd prasy

03.01.2017 | Analizy Online
Dziś w prasie przeczytamy o tym, jak może wyglądać rynek funduszy po wejściu w życie zapisów dyrektywy MiFID II, a także o nowościach, które szykuje jedno z towarzystw

Rynek funduszy wywróci się do góry nogami?
Na początku grudnia Komisja Nadzoru Finansowego wysłała do TFI pismo, w którym ostrzegła, że w świetle unijnej dyrektywy MiFID II, wchodzącej w życie w styczniu 2018 r., przyjęty w Polsce model sprzedaży funduszy inwestycyjnych trzeba będzie zmienić. TFI prawdopodobnie nie będą mogły dzielić się z dystrybutorami opłatą za zarządzanie. Branża twierdzi, że skutki mogą być katastrofalne np. dla małych TFI, niezwiązanych z żadną grupą kapitałową. Więcej w dzisiejszym „Parkiecie”.

Za: Parkiet nr 2 (2017-01-03), s.11, Jan Morbiato, TFI nie chcą odejść od prowizji dla doradców
Rzeczpospolita nr 2 (2017-01-03), s. B7, Jan Morbiato, Kres ukrytych prowizji za sprzedaż funduszy

Nowe fundusze Legg Mason TFI
W dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu” przeczytamy o ofensywie produktowej Legg Mason TFI. Towarzystwo, które kilkanaście dni temu zmieniło właściciela, ma uruchomić nowy parasol z funduszami typu master-feeder. W jego skład będą wchodzić Legg Mason Japońskich Spółek Absolute Alpha, Legg Mason Europejskich Spółek Dywidendowych i Legg Mason Europejskich Spółek Absolute Alpha.

Za: Puls Biznesu nr 2 (2017-01-03), Justyna Dąbrowska, Legg Mason stawia na zagranicę

Co w portfelach piszczało
O spółkach, które w ubiegłym roku odbiły się czkawką zarządzającym funduszy inwestycyjnych i OFE przeczytamy w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”.

Za: Puls Biznesu nr 2 (2017-01-03), s.17, Robert Szklarz, KZ, Zarządzający nie uniknęli wpadek

Rada Ministrów jest za reformą Morawieckiego
Rząd przyjął dokumenty dotyczące analizy systemu emerytalnego i określenia zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych. W dokumentach przypomniano, że wysokość emerytury będzie zależeć od zewidencjonowanego kapitału i średniego dalszego trwania życia. - Stąd też w interesie każdego ubezpieczonego, jeśli stan zdrowia mu na to pozwala, jest dłuższa, a nie krótsza aktywność zawodowa, szczególnie po osiągnięciu ustawowego wieku emerytalnego - zaznacza Rada Ministrów.

Za: Rzeczpospolita nr 2 (2017-01-03), s. B2, paan, Rząd zdecydował, co dalej z OFE

/wk

TAGI:

Legg Mason TFIMiFID IIprzegląd prasyprzyszłość OFE

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

Popularne

przeczytaj nasze analizy i raporty

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę