Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

26.11.2015 | analizy.pl
W dzisiejszym przeglądzie prasy ciąg dalszy konsekwencji upadłości banku spółdzielczego w Wołominie. Tym razem negatywny skutek odczuły fundusze inwestycyjne. Pojawią się również informacje dotyczące zmian w TF Silesia oraz ponownej próby wejścia na GPW czarterowej linii lotniczej

Fundusz Copernicus traci z powodu upadłości banku
Na koniec czerwca 2015 r. obligacje SK Banku (Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie), którego działalność Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła 21 listopada, znajdowały się w portfelach funduszy: Copernicus Płynnościowy PlusAllianz Obligacji Korporacyjnych FIZAllianz Obligacji PlusAllianz Pieniężny oraz Allianz Stabilnego Wzrostu. Na upadłości spółdzielczego banku z Wołomina najwięcej stracili klienci Copernicusa, aż -4,8 % jednego dnia. Obligacje wyemitowane przez SK Bank stanowiły bowiem ponad 4% aktywów portfela Copernicus Płynnościowego Plus.

Za: Parkiet nr 271 (2015-11-26), s. 9, Jan Morbiato, Fundusz stracił 5 proc. jednego dnia

TF Silesia zmienia zarząd by pomóc Kompanii Węglowej
Towarzystwo Finansowe Silesia ma nowy zarząd. Nowe władze mają przyspieszyć prace nad wsparciem węglowego giganta. Pozyskiwanie finansowania pomostowego dla balansującej na krawędzi bankructwa Kompanii Węglowej jak dotąd szło bardzo opornie. Do pełnienia funkcji prezesa, rada nadzorcza delegowała Marka Wadowskiego. Jednocześnie, przewodnicząca rady Monika Domańska została oddelegowana do pełnienia funkcji wiceprezesa.

Za: Rzeczpospolita nr 276 (2015-11-26), s. B-3, Barbara Oksińska, Zmiany w TF Silesia z myślą o Kompanii Węglowej

Enter Air ponownie spróbuje zadebiutować na GPW
Spółka po lipcowym niepowodzeniu po raz kolejny obiera kurs na warszawski parkiet. Analitycy tonują nastroje. Największa czarterowa linia lotnicza w Polsce wznowiła pierwszą ofertę publiczną. W lipcu z powodu niesprzyjających warunków rynkowych ją zawiesiła. W porównaniu z ofertą z lata Enter Air obniżyło o 2 zł swoje oczekiwania co do ceny maksymalnej, którą ustalono teraz na 17 zł za akcje.

Za: Parkiet nr 270 (2015-11-25), s. 5, Tomasz Danelczyk, Enter Air ponownie leci na giełdę

/wk

TAGI:

debiutyobligacje korporacyjneprzegląd prasyprzeszacowanie obligacjizmiany we władzach, akcjonariat

Popularne

Zobacz także

↑ na górę