Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

20.11.2015 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy w jaki sposób zarządzający polskimi funduszami dywersyfikują portfele o aktywa zagraniczne oraz o tym jak uniknąć podatku od zysków kapitałowych od otrzymywanych dywidend. Dodatkowo dowiemy się także ile akcji z warszawskiej GPW kupiły w październiku nasze OFE

Jeśli zagranica, to przez ETF-y
Zarządzający polskimi funduszami coraz częściej dywersyfikują swoje portfele o komponent zagraniczny. W tym celu często wykorzystują fundusze ETF, odwzorowujące np. indeks określonej klasy aktywów. Jak tłumaczy Olaf  Pietrzak ze Skarbiec TFI, za ich pośrednictwem można zbudować ekspozycję na aktywa trudno dostępne w Polsce, jak np. płynne obligacje wysokodochodowe.
 
Za: Parkiet nr 266 (2015-11-20), s. 12, Jan Morbiato, Zarządzający stawiają na ETF
GPW ponownie wita OFE
W październiku nasze OFE już drugi miesiąc z rzędu kupiły więcej akcji z warszawskiego parkietu niż sprzedały. Tym razem wg. szacunków saldo netto wyniosło +0,4 mld zł. Specjaliści są jednak ostrożni – dominują opinie, że nie jest to trwały trend. Zdaniem Grzegorza Chłopka, z Nationale-Nederlanden PTE, OFE nadal będą preferować akcje zagraniczne z uwagi na ich wyższą płynność.
 
Za: Parkiet nr 266 (2015-11-20), s. 3, Mateusz Pawlak, OFE powróciły do zakupów na GPW
Rzeczpospolita nr 271 (2015-11-20), s. B-009, OFE powróciły do zakupów na giełdzie
 
IKE receptą na dywidendę bez podatku
Indywidualne Konto Emerytalne okazuje się nie tylko dobrym narzędziem oszczędzania na emeryturę, ale może także umożliwić inwestorowi osiąganie wyższych zysków. W przypadku wypłaty dywidendy ze spółki, której akcje posiadamy na rachunku nie zostanie pobrany 19% podatek od zysków kapitałowych. Więcej szczegółów w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.
 
Za: Puls Biznesu Parkiet nr 266 (2015-11-20), s. 25, Grzegorz Zalewski, Na IKE z dywidend zgarniesz więcej


/pg

TAGI:

dywidendaGrzegorz ChłopekIKEinwestycje zagraniczneOlaf Pietrzakprzegląd prasysaldo wpłat i wypłat

Popularne

Zobacz także

↑ na górę