Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

19.11.2015 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy o częściowym odwrocie klientów TFI od najbezpieczniejszych funduszy, dalszej przyszłości naszych OFE oraz ubezpieczycielach obniżających opłaty likwidacyjne w produktach inwestycyjnych.

Klienci TFI coraz odważniejsi
Październikowe saldo wpłat i wypłat w funduszach inwestycyjnych potwierdza, że klienci polskich TFI powoli przekonują się do akcji. Ujemne saldo zanotowały najbezpieczniejsze rozwiązania gotówkowe i pieniężne oraz dłużne, dodatnie z kolei produkty mieszane stabilnego wzrostu z częściowym komponentem akcyjnym w portfelach.
 
Rzeczpospolita nr 270 (2015-11-19), s. G-001, Kinga Żelazek, Stabilny wzrost kusi inwestorów
Fundusz pod lupą
Allianz Polskich Obligacji Skarbowych to rozwiązanie, w którego portfelu nie uświadczymy niestandardowych narzędzi. Zarządzający - Marek Kuczalski – koncentruje się głównie na odpowiednim zarządzaniu ryzykiem stopy procentowej. Klienci mają więc do dyspozycji czysty produkt, o jakości na poziomie przeciętnej w grupie. Właśnie dlatego nasi analitycy przyznali w Ratingu neutralne 3 gwiazdki.
 
Rzeczpospolita nr 270 (2015-11-19), s. G-001, Jan Morbiato, Inwestycje w obligacje skarbowe też są ryzykowne

Portfele OFE wypełnione akcjami
Chociaż polskie OFE poza akcjami mogą inwestować również w obligacje korporacyjne, struktura ich portfeli jeszcze przez kilka lat nie powinna się zmienić. Taką opinię prezentowali przedstawiciele PTE podczas Ogólnopolskiej Konferencji Emerytalnej. Zdaniem Andrzeja Sołdka z PTE PZU, OFE skupią się na dalszej dywersyfikacji portfeli o akcje zagraniczne.
 
Parkiet nr 265 (2015-11-19), s. 9, Mateusz Pawlak, OFE będą trzymać akcje spółek

Klienci nie uciekają od ubezpieczycieli
Chociaż grono ubezpieczycieli obniżających opłaty likwidacyjne dla produktów regularnego inwestowania się powiększa, klienci nie wypłacają masowo środków. Jak zaznacza Mariusz Staniszewski z Noble Funds TFI, ewentualna rezygnacja cały czas wiąże się z koniecznością akceptacji utraty części kapitału. Przedstawiciele instytucji nie spodziewają się wzrostu ich liczby w przyszłości.
 
Rzeczpospolita nr 270 (2015-11-19), s. B-015, Ubezpieczyciele spokojni o polisy z funduszem


/pg

TAGI:

Andrzej SołdekMarek KuczalskiMariusz Staniszewskiprodukty z UFKprzegląd prasyprzyszłość OFEsaldo wpłat i wypłat

Popularne

Zobacz także

↑ na górę