Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

12.11.2015 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o ostatniej nowości w ofercie KBC TFI, poglądach nowego ministra finansów, a także o październikowych wynikach sprzedaży funduszy inwestycyjnych

Nietypowy fundusz dla wymagających
Nowe rozwiązanie z oferty KBC TFI - KBC Globalny Ochrony 90 Listopad wyróżnia się nie tylko nazwą. Zarządzający funduszem będą inwestować na wielu rynkach, np. w Europie, Ameryce Północnej, Azji czy w krajach Pacyfiku, a transakcji dokonywać za pośrednictwem zagranicznych funduszy pieniężnych, obligacyjnych i akcyjnych z grupy KBC. Sygnały kupna i sprzedaży aktywów ma im wysyłać specjalny algorytm, który monitoruje sytuację rynkową 24 godziny na dobę, dzięki czemu będą w stanie reagować na każde wydarzenie, niezależnie od pory dnia czy nocy.
 
Za: Puls Biznesu nr 218 (2015-11-12), s. 17, Jagoda Fryc, KBC TFI zaoferuje strategię dla wymagających
 
Klienci TFI wolą zagraniczne akcje
Bilans sprzedaży funduszy skierowanych do szerokiego grona odbiorców już piąty raz z rzędu był ujemny. Tym razem z portfeli wyparowało -0,5 mld zł — podały Analizy Online. Na uwagę zasługuje jednak powrót klientów za granicę. Z raportu wynika, że w ubiegłym miesiącu  saldo wpłat i wypłat funduszy, których zarządzający inwestują poza Polską wyniosło +170 mln zł.
 
Za: www.pb.pl (2015-11-12), Jagoda Fryc, Klienci TFI wracają za granicę
 
Dywidenda w funduszu
Przedsiębiorstwa w ostatnich latach mniej kapitału przeznaczają na inwestycje, a nadwyżkami finansowymi chętniej dzielą się z akcjonariuszami. Na polskim rynku istnieje już 13 funduszy, które mają w nazwie słowo "dywidendowy". Duża część z nich powstała w tym roku. Większość szuka okazji inwestycyjnych również poza granicami naszego kraju. Fundusze akcji dywidendowych wzięli pod lupę dziennikarze „Rzeczpospolitej”.
 
Za: Rzeczpospolita nr 264 (2015-11-12), s. G1, Kinga Żelazek, Postaw na firmy, które dzielą się zyskiem
 
Ciekawy fundusz obligacji korporacyjnych
UniWIBID Plus to - obok UniLokaty - drugi fundusz z oferty Union Investment TFI, którego zarządzający inwestuje głównie w polskie obligacje korporacyjne. W ostatnich latach wyróżnił się na rynku głównie pod względem niskiego poziomu ryzyka. Więcej na temat funduszu w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”.
 
Za: Rzeczpospolita nr 264 (2015-11-12), s. G1, Kinga Żelazek, Przeciętna stopa zwrotu, ale niskie ryzyko i opłaty
 
Sąd swoje, my swoje
Ostatnia decyzja Trybunału Konstytucyjnego na temat OFE wcale nie zakończyła trwającego od kilku lat sporu o to, czy zgromadzone tam środki były prywatną własnością uczestników. Do wyroku Trybunału odniósł się Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny w PwC na łamach „Rzeczpospolitej”.
 
Za: Rzeczpospolita nr 264 (2015-11-12), s. B12, Witold Orłowski, Jeszcze raz o emeryturach, czyli sąd swoje, my swoje
 
Nowy minister i jego plany
Przyszłemu ministrowi finansów nie podoba się podatek od transakcji finansowych. Nie chce też likwidacji OFE. Takie optymistyczne wnioski można wysnuć po pierwszych wypowiedziach Pawła Szałamachy, oficjalnego już kandydata na ministra finansów w rządzie PiS. Więcej o jego poglądach przeczytamy w dzisiejszym „Parkiecie”.
 
Za: Parkiet nr 259 (2015-11-12), s. 8, Przemysław Tychmanowicz, Rynek kapitałowy odetchnął z ulgą

/kmk

TAGI:

dywidendanowe funduszeOFEprzegląd prasyprzyszłość OFEsaldo wpłat i wypłat

Popularne

Zobacz także

↑ na górę