Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

09.11.2015 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie zapoznamy się z analizą wydarzeń makroekonomicznych, które wpłynęły na wysokie wyniki funduszy inwestycyjnych. Przeczytamy także o nowym pomyśle tworzenia TFI przez spółki z udziałem Skarbu Państwa

Październik najlepszy od lat
Wbrew dotychczasowym statystykom październik br. okazał się świetny dla giełdowych inwestorów. Największy wpływ na taki realizację takiego scenariusza miały globalne wydarzenia makroekonomiczne. Więcej szczegółów odnośnie bieżącej sytuacji na rynkach finansowych w analizie Jarosława Niedzielewskiego z Investors TFI.
 
Za: Parkiet nr 257 (2015-11-09), s. 10, Jarosław Niedzielewski, Trwa przeciąganie liny w światowej gospodarce
 
Zarządzający wybierają zagranicę
Październik okazał się bardzo udany jeśli chodzi o wyniki funduszy inwestycyjnych. Zyskiwali m.in. zarządzający inwestujący w ramach wirtualnych portfeli gazety „Parkiet”. Wielu z nich zdecydowało się jednak ograniczyć ekspozycję na walory z rynku polskiego na rzecz zagranicy. Dla przykładu, Jarosław Piotrowski z Union Investment TFI będzie szukał zysków na rynku w Turcji.
 
Za: Parkiet nr 257 (2015-11-07), s. 8, Jan Morbiato, Rekordowy październik zaostrzył apetyt zarządzających
 
 
Fundusze źródłem kapitału rozwojowego?
Nasi politycy mają nowy pomysł na wsparcie rozwoju gospodarki. Zgodnie z założeniami PiS, spółki z udziałem Skarbu Państwa mogłyby tworzyć swoje TFI (lub wykorzystać już istniejące), aby za ich pośrednictwem gromadzić środki na finansowanie późniejszych inwestycji rozwojowych. Źródłem ich aktywów miałyby być zyski spółek, albo część dywidendy przypadająca państwu.
 
Za: wyborcz.biz (2015-11-07), ada, pap, Eksperci: pomysł funduszy inwestycyjnych przy spółkach skarbu interesujący

TAGI:

Jarosław Niedzielewskiprzegląd prasy

Popularne

Zobacz także

↑ na górę