Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

27.11.2014 | analizy.pl
Optymistyczne prognozy na 2015 r.
W dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu” przeczytamy komentarz Jarosława Jamki, wiceprezesa Ipopema TFI, dotyczący aktualnej sytuacji gospodarczej w Europie oraz jej wypływu na rynki finansowe. Ekspert jest zdania, że jeżeli Europejski Bank Centralny zdecyduje się na realne luzowanie ilościowe w polityce pieniężnej, to w przyszłym roku indeks WIG może zwyżkować nawet o +20 %.

Za: Puls Biznesu nr 227 (2014-11-27), s. 23, Jagoda Fryc, GPW czeka na dodruk w Europie

Czas obalić mity dotyczące produktów strukturyzowanych
Produkty strukturyzowane, których cena jest uzależniona od wartości wskaźnika rynkowego, np. indeksów giełdowych czy kursów akcji, są dobrym sposobem dywersyfikacji portfela inwestora. W artykule „Pulsu Biznesu” Marcin Maj, menedżer ds. instrumentów pochodnych oraz produktów strukturyzowanych w Raiffeisen Centrobank AG przybliża czytelnikom specyfikę funkcjonowania tych produktów.

Za: Puls Biznesu nr 227 (2014-11-27), s. 20, Marcin Maj, Produkty strukturyzowane to dobra alternatywa

Prognozy inwestycyjne
Według ekspertów brytyjskiego banku Barclays w najbliższych miesiącach inwestorzy powinni postawić na akcje zachodnioeuropejskie i japońskie, sektor spółek konsumenckich oraz dolara. Ekonomiści z instytucji przedstawili także osiem wskazówek, którymi, ich zdaniem inwestorzy powinni się kierować w 2015 r.

Za: Puls Biznesu nr 227 (2014-11-27), s. 23, Marek Wierciszewski, Te tematy znajdą się na tapecie w 2015 r.

/mp

TAGI:

EBCIpopema TFIJarosław Jamkaprodukty strukturyzowaneprognozyprzegląd prasyrynek akcjiWIG

Popularne

Zobacz także

↑ na górę