Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

26.11.2014 | analizy.pl
Nowe fundusze i nowe strategie
W przyszłym roku Ipopema TFI poszerzy swoją ofertę o nowy fundusz Megatrend, który będzie miał czerpać zyski z globalnych zjawisk, takich jak moda na luksusowe marki, urbanizacja, starzenie się społeczeństw. Takie podejście to według Aleksandra Widery, wiceprezesa Ipopema Asset Management, próba szukania okazji do zysków niezależnych od polityki banków centralnych, a nastawionych raczej na zwyżki wycen generowane przez modele biznesowe spółek. Zbliżone podejście inwestycyjne znajdziemy w przypadku funduszy Generali PPF Global Brands Fund, PKO Dóbr Luksusowych Globalny czy też Skarbiec Top Brands.

Za: Puls Biznesut nr 226 (2014-11-26), s. 18, Jagoda Fryc, Światowe trendy ożywią twój portfel

W poszukiwaniu zysków
Aktywa zagranicznych funduszy dostępnych w Polsce przekroczyły rekordowe 6,7 mld zł. Według Aleksandra Jawienia, prezesa IFM Global Asset Management, to m.in. efekt słabszego zachowania GPW w stosunku do giełd zagranicznych, co skłania inwestorów do poszukiwania okazji do zysków poza granicami Polski. W przyszłym roku solidne zwyżki mamy obserować zwłaszcza w USA, a także w Europie, gdzie działania EBC mają wspierać zwyżki.

Za: Rzeczpospolita nr 274 (2014-11-26), s. 02, Michał Błasiński, Jan Morbiato, Po wyższe zyski za granicę

TFI zarabiają
Zyski netto TFI zwiększyły się po trzech kwartałach br. o +21,2% w stosunku do roku ubiegłego. Dynamika wykazuje jednak tendencję spadkową, co zdaniem Marka Rybca, prezesa Skarbiec Holding, jest spowodowane większymi napływami środków do funduszy gotówkowych i pieniężnych niż do rozwiązań akcyjnych. Te ostatnie są bowiem dla TFI produktami o wyższej marży. Według Mariusz Staniszewskiego z Noble Funds TFI, w przyszłym roku sytuacja może się odwrócić, gdyż hossa na rynku obligacji prawdopodobnie dobiega końca, a ożywienie na GPW jest coraz bardziej prawdopodobne.

Za: Parkiet (2014-11-26), s. 11, Jan Morbiato, Jak tak dalej pójdzie, zyski TFI będą rosły, ale raczej powoli

/mli
 

TAGI:

Aleksander JawieńAleksander Widerafundusze zagraniczneIpopema TFIMarek RybiecMariusz Staniszewskinowe funduszeprzegląd prasywyniki finansowe TFI

Popularne

Zobacz także

↑ na górę