Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

06.10.2014 | analizy.pl
Wszędzie dobrze, ale w Polsce najlepiej
W ostatnim miesiącu polski rynek akcji zdecydowanie zdystansował zagraniczne giełdy. We wrześniu ponad 60% funduszy inwestycyjnych wypracowało zysk, a najwięcej zarobili inwestujący w fundusze akcji polskich.  Zdaniem Tomasza Koraba, prezesa Eques Investment TFI, hossa na warszawskim parkiecie potrwa co najmniej 2-3 lata. Powodów do zadowolenia nie zabrakło również klientom produktów dłużnych, które już kolejny miesiąc z rzędu wypracowały wysokie stopy zwrotu. W dzisiejszym „Pulsie Biznesu” opublikowane zostały komentarze Adama Łukojcia oraz  Piotra Lubczyńskiego, zarządzających funduszami odpowiednio Skarbiec TFI oraz KBC Akcji MiŚ i KBC Akcyjny.
 
Za: Puls Biznesu nr 191 (2014-10-06), s. 20, Jagoda Fryc, Zmiażdżyliśmy zagranicę
 
Nowy fundusz medyczny
Trigon TFI wprowadził do swojej oferty Globalny Fundusz Medyczny FIZ, którego dyrektorem zarządzającym został Marcin Szuba, związany wcześniej z TFI PZU. Nowy produkt powstał na czas nieokreślony i będzie skierowany imiennie do maksymalnie 149 inwestorów w ramach oferty niepublicznej. Minimalna kwota inwestycji to równowartość 40 tys. euro. W dzisiejszym artykule „Pulsu Biznesu” nowy zarządzający odpowiada na pytania dotyczące inwestycji w sektor life science.
 
Za: Puls Biznesu nr 191 (2014-10-06), s. 23, Jagoda Fryc, Trigon zapoluje na spółki medyczne
 
Zdecyduj OFE czy ZUS
Każda nowozatrudniona osoba powinna w ciągu czterech miesięcy od podjęcia pracy zawrzeć umowę z otwartym funduszem emerytalnym, w przeciwnym wypadku składki emerytalne w całości będą trafiać do ZUS. W dzisiejszej „Rzeczpospolitej” zostały szczegółowo opisane zasady przynależności do OFE dla osób rozpoczynających nową pracę.
 
Za: Rzeczpospolita (2014-10-06), s. 1, Zygmunt Łobejko, Debiutujący pracownik ma cztery miesiące na przystąpienie do drugiego filaru
 
Zagranica coraz ważniejsza
Krajowe instytucje finansowe coraz chętniej inwestują w spółki spoza Polski. Jak pokazują statystyki nabyć w polskich TFI rośnie udział inwestycji opartych o strategie zagraniczne. Podobne tendencje mają miejsce również w portfelach otwartych funduszy emerytalnych. Zdaniem specjalistów obecnie polskim spółkom znacznie trudniej jest pozyskiwać nowy kapitał, na co duży wpływ ma demontaż OFE.
 
Za: Parkiet nr 231 (2014-10-06), s. 8, Katarzyna Kucharczyk, Ostry bój o inwestorów

/mp

TAGI:

Adam Łukojćfundusze akcji polskichfundusze dłużneGPWMarcin SzubaOFEPiotr Lubczyńskiprzegląd prasyTFITomasz KorabTrigon TFIZUS

Popularne

Zobacz także

↑ na górę