Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

01.10.2014 | analizy.pl
Niebawem hossa
Tomasz  Korab z Eques Investment TFI z optymizmem patrzy na perspektywy dla polskiego rynku. Jego zdaniem zbliżająca się hossa może potrwać nawet 3 lata, a solidne zwyżki na GPW będziemy mogli obserwować jeszcze w tym roku. Beneficjentami takiej sytuacji będą małe i średnie spółki, warto też obserwować spółki budowlane.
 
Za: Puls Biznesu nr 188 (2014-10-01), s. 19, Jagoda Fryc, WIG z szansą na solidną zwyżkę?

Na nowość z Eques TFI jeszcze poczekamy
Eques Investment TFI czeka z uruchomieniem nowego rzowiązania Eques Rynków Wschodzących na odpowienie warunki rynkowe. Zdaniem Tomasza Koraba, prezesa TFI, w tej chwili główną rolę na rynkach odgrywają kraje rozwinięte, ale to może się zmienić. Spśród rynków wschodzących wskazuje na dobre pesrpektywy dla giełdy indonezyjskiej i malezyjskiej. Nowy fundusz będzie oferowany w ramach parasola Eques SFIO, minimalna kwota inwestycji wyniesie 100 zł, a kolejnych wpłat 50 zł.
 
Za: Puls Biznesu nr 188 (2014-10-01), s. 19, Jagoda Fryc, Eques zapoluje na rynkach wschodzących...

Co dalej z rynkiem akcji w USA?
Hossa na rynkach akcji w USA trwa już 6 lat, ostatnia głębsza korekta miała miejsce prawie 3 lata temu. Wśród wielu ekspertów panuje przekonanie, że w nadchodzącym roku będziemy obserwowali kolejne zwyżki. Nie brakuje jednak ostrożnych komentarzy. Sebastian Buczek z Quercus TFI przestrzega przez zbytnim optymizmem, jego zdaniem umacniający się dolar może uderzyć w amerykańskie spółki, zwłaszcza w eksporterów.

Za: Parkiet nr 227 (2014-10-01), s.8, Michał Błasiński, Hossa na Wall Street ma jeszcze spory potencjał

Gdzie szukać zysków na GPW?
Wśród spółek, które debiutowały na GPW w ciągu ostatniego 1,5 roku zarządzający funduszami wskazują m.in. Global Cosmed, Energę oraz PKP Cargo, jako te, których notowania mogą dalej rosnąć. Zdaniem Marka Buczaka z Quercus TFI, pora na spółki, których wyceniane były do tej pory nisko, a spodziewane obniżki stóp procentowych będą wspierały wyniki małych spółek.

Za: Parkiet nr 227 (2014-10-01), s. 04 Aneta Wieczerzak-Krusińska, Debiutanci dadzą szansę na większy zwrot z inwestycji

Brazylijskie zaskoczenie
Ostatnie spadki na brazylijskiej giełdzie to spore zaskoczenie dla rynków, które oczekiwały impulsu do nowej hossy. Według Adriana Apanela z MM Prime TFI to rezultat ostatnich sondażów wyborczych i rewizji w dół prognoz PKB za 2014 r. Duże znaczenie mają również spadki na rynkach surowcowych, gdzie brazylijska gospodarka generuje sporą część dochodów.
 
Za: Puls Biznesu nr 188 (2014-10-01), s. 19, Jagoda Fryc, Sondaże zachwiały wiarą w brazylijską hossę

/mli

TAGI:

BrazyliaEques Investment TFIGPWmałe i średnie spółkiMM Prime TFIprzegląd prasyQuercus TFIrynek akcjirynki rozwinięteSebastian BuczekTomasz Korab

Popularne

Zobacz także

↑ na górę