Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

30.09.2014 | analizy.pl
Globalny rynek w jednym funduszu
Trigon TFI ruszy z nowym funduszem absolutnej stopy zwrotu. Bastion FIZ ma mieć szerokie spektrum inwestycyjne od akcji poprzez waluty, surowce po obligacje. Dodatkowo zarządzający Maciej Dworniak, będzie skupiał się na aktywach zagranicznych. Oferta jest jednak skierowana do zamożnych klientów – minimalna wartość inwestycji to ok. 160 tys. zł.
 
Za: Puls Biznesu nr 187 (2014-09-30), s. 21, Jagoda Fryc, Trigon celuje w rynki globalne
 
Bill Gross opuszcza PIMCO
Nazywany „królem obligacji” Bill Gross, odchodzi z największego na świecie towarzystwa zarządzającego aktywami – amerykańskiego PIMCO (Pacific Management Investment Company). Przez blisko 40 lat obecności na rynku dał się poznać jako wyjątkowy ekspert od papierów dłużnych. Nowym pracodawcą Grossa już od wczoraj jest Janus Capital Group.
 
Za: Dziennik Gazeta Prawna (2014-09-30), Łukasz Wilkowicz, Król obligacji na mniejszym koniu
 
Regularnie zgodnie z wiekiem
Na polskim rynku produktów inwestycyjnych coraz popularniejsze stają się tzw. rozwiązania life cycle. Z założenia ich celem jest dostosowanie klasy aktywów, do horyzontu inwestycyjnego klienta. Znajdziemy je m.in. w ofercie czeskiego Generali Partner Invest ale też rodzimych TFI jak np. ING TFI, PKO TFI czy BPH TFI.
 
Za: Puls Biznesu nr 187 (2014-09-30), s. 21, Jagoda Fryc, Wyznacz horyzont i inwestuj
 
Duży potencjał za granicą
W ostatnich miesiącach na warszawskim parkiecie panował długotrwały marazm. Pomimo ostatniego wybicia, zarządzający polskimi TFI nadal widzą wiele okazji na rynkach zagranicznych. Najwięcej zwolenników ma amerykańska Wall Street, choć niektórzy zarządzający preferują bardziej „egzotyczne” kierunki. Według Andrzeja Domańskiego z Noble Funds TFI dobrym typem mogą okazać się spółki z Meksyku.
 
Za: Puls Biznesu nr 187 (2014-09-30), s. 20, Jagoda Fryc, Zagraniczne rynki ożywią twój portfel

 
 
Polskie banki są już drogie
Banki z GPW były jedną z najlepszych inwestycji w jej ponad dwudziestoletniej historii. Wiele z nich dało zarobić już kilka, a nawet kilkanaście tysięcy procent. Zdaniem Sebastiana Buczka z Quercus TFI akcje banków są już jednak relatywnie drogie – wskaźnik ceny do zysku waha się od 14 do 16. Nadal jednak mogą być one dobrym pomysłem na długoterminową inwestycję, choć skala zysków nie powinna już być równie spektakularna.
 
Za: Parkiet nr 226 (2014-09-30), s. 8, Piotr Sobolewski, Bankowy rajd na północ nie do powtórzenia
 
Niespokojnie w Hongkongu
Ostatnie dni okazały się nerwowe dla inwestorów z Azji. Społeczne protesty w Hongkongu pociągnęły w dół wyceny tamtejszych spółek. To może wpłynąć na notowania polskich funduszy inwestujących w tym rejonie. Są to m.in. produkty MetLife TFI, PKO TFI, Investors TFI, a także ING TFI. Paweł Cymcyk z ING TFI uspokaja jednak, że wypadki te nie powinny mieć dużego przełożenia na rynki kapitałowe.
 
Za: Puls Biznesu nr 187 (2014-09-30), s. 23, Piotr Gozdowski, Giełda w Hongkongu odzyska formę

/pg

TAGI:

Andrzej DomańskiBill Grosscykl życiafundusze akcji azjatyckichMaciej DworniakPaweł CymcykPIMCOprzegląd prasyrynek akcjiSebastian Buczekzmiany zarządzajacych

Popularne

Zobacz także

↑ na górę