Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

10.09.2012 | analizy.pl

Rzecznik KNF-u o tegorocznych problemach rynku TFI
W dzisiejszym Parkiecie znajdą Państwo wypowiedzi, Łukasza Dajnowicza, rzecznika KNF-u, dotyczące tegorocznych problemów rynku funduszy. Wypowiedzi te dotyczą m.in. ostatnich odpisów obligacji korporacyjnych.

Za: Parkiet nr 207 (2012-09-08), s.07, Jan Morbiato, KNF: nadzór nad TFI działa, kłopoty to nie wina systemu

Czy hossa na rynku złota potrwa jeszcze kilka lat?

Hossa na rynku złota
trwa od 11 lat i wiele wskazuje na to, że sytuacja się nie zmieni jeszcze przez kilka następnych, pisze Maciej Kołodziejczyk z Investors TFI na łamach Parkietu. Kruszec jest najdroższy od 6 miesięcy. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wzrosty cen złota są ujemne realne stopy procentowe występujące w największych gospodarkach krajów rozwiniętych.

Za: Parkiet nr 207 (2012-09-08), s.14, Maciej Kołodziejczyk, Złoto daje sygnał kupna

KNF chce zmiany ustawy o funduszach inwestycyjnych

Komisja Nadzoru Finansowego dąży do zmiany ustawy o funduszach inwestycyjnych. – W Ministerstwie Finansów jest – wypełniająca lukę w przepisach – propozycja KNF dotycząca zasad postępowania funduszu po upływie dwumiesięcznego okresu zawieszenia wypłat z powodu niemożliwości wyceny znacznej części aktywów, mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik Komisji.

Za: Parkiet nr 208 (2012-09-10), s.07, Jan Morbiato, Nadzór chce zmiany przepisów

Zarządzający z BlackRock o sytuacji na rynku długu

Na łamach Parkietu, Stuart Spodek, zarządzający funduszem BGF Fixed Income Global Opportunities Fund, udziela odpowiedzi na pytania dotyczące aktualnej sytuacji na rynku długu. W ostatnich 12 miesiącach jego fundusz osiągnął niemal 10-proc. stopę zwrotu.

Za: Parkiet nr 208 (2012-09-10), s.13, Grzegorz Siemionczyk, Na obrzeżach eurolandu są już okazje

Składki emerytalne 67 tys. osób nie pracują na przyszłość

Około 67 tys. osób nie potwierdziło odbioru listu z ZUS z przypomnieniem o obowiązku zapisania się do OFE. Nie wzięły zatem udziału w losowaniu. Teraz ich składki trafiają na nieoprocentowany rachunek bankowy, czyli nie pracują na przyszłość. A nawet realnie tracą na wartości przy dość wysokim poziomie inflacji wynoszącym ok. 4 proc.

Za: Moja Emerytura serwis Rzeczpospolitej, Katarzyna Ostrowska, Składki zamiast do OFE idą na nieoprocentowany rachunek
Fundusze dłużne najpopularniejsze u ubezpieczycieli

Najpopularniejsze fundusze wśród ubezpieczycieli

Wśród funduszy inwestycyjnych oferowanych przez ubezpieczycieli (czyli w formie UFK), w I połowie tego roku klienci najchętniej wybierali fundusze dłużne. W pierwszej 10-tce najpopularniejszych funduszy, czyli z najwyższym saldem wpłat i wypłat, było ich aż siedem.

Za: Moja Emerytura serwis Rzeczpospolitej, Katarzyna Ostrowska, Najpopularniejsze fundusze inwestycyjne u ubezpieczycieli

Znaczący krok EBC w obronie strefy euro

W czwartek zarząd Europejskiego Banku Centralnego poparł prawie jednomyślnie plan nieograniczonego skupu obligacji rządowych, pisze Gazeta Wyborcza. Może to uratować Hiszpanię i Włochy przed bankructwem, a także zmniejszy presję inwestorów rynkowych na inne pogrążone w długach rządy strefy euro. Przede wszystkim jednak krok ten oznacza przyjęcie przez strefę euro zbiorowej odpowiedzialności za spłatę długów, z czym najtrudniej pogodzić się zdyscyplinowanym finansowo Niemcom. Coraz więcej polityków z kraju naszego zachodniego sąsiada kwestionuje legalność ogłoszonego przez EBC programu.

Za: Gazeta Wyborcza (2012-09-10), Agnieszka Mitraszewska, Komentarze: Czy ratunek dla euro nie przyszedł za późno?
Za: Gazeta Wyborcza (2012-09-10), z, AFP, Niemcy mają wątpliwości w sprawie skupu obligacji przez EBC

Nadmierny optymizm wśród inwestorów?

Coraz ostrzejszy staje się kontrast pomiędzy wskaźnikami gospodarczymi pogrążającymi się w stagnacji a nasilającym się optymizmem inwestujących na rynkach ryzykownych aktywów. Można odnieść wrażenie, że inwestorzy zakładają teraz, iż ustabilizowanie sytuacji na rynkach długu wystarczy do odbudowania zaufania w realnej gospodarce. Czy pojawiają się silniejsze argumenty za zwyżkami, będzie widać przez pryzmat zachowania mniejszych spółek oraz giełdowych obrotów. Szerokość rynku wciąż pozostawia wiele do życzenia, a aktywność jest uzależniona od zleceń zagranicznych inwestorów.

Za: Parkiet nr 207 (2012-09-08), s.02, Krzysztof Stępień, Inwestorzy wierzą, że kryzys się definitywnie skończył

/kp

TAGI:

EBCKNFOFEprzegląd prasyrynek akcjirynek długuzłoto

Popularne

Zobacz także

↑ na górę