To już koniec inwestycyjnej przygody
26.09.2016 | Analizy Online
Trafne prognozy, konkretne odpowiedzi na pytania zadawane codzienne przez inwestorów – tego będzie nam najbardziej brakowało. „Milion w portfelu” właśnie dobiegł końca

Drodzy czytelnicy! Po ponad sześciu latach wirtualnej zabawy program „Milion w portfelu” dobiegł końca. Dziękujemy Wam za poświęcony czas, setki maili, trafne uwagi, ale przede wszystkim zainteresowanie, które pozwoliło dziennikarzom TVN24 BiŚ oraz analitykom Analiz Online być częścią wyjątkowego projektu przez długi czas.

„Milion w portfelu” łączył w sobie wiele bardzo ważnych i poszukiwanych przez inwestorów cech. Był to jedyny na rynku inwestycyjno – edukacyjny projekt realizowany na żywo za pośrednictwem telewizji. Oprócz próby wytłumaczenia w prosty sposób najbardziej złożonych zjawisk związanych z rynkiem finansowym, posiadał jeszcze jedną ważną zaletę – prognozy, połączone z ich weryfikacją w postaci stóp zwrotu. To zagadnienie często było podkreślane na antenie TVN24 BiŚ. Na rynku mamy do czynienia z wieloma szacunkami, czy też prognozami. Z kolei nieczęsto spotykamy się z ich późniejszą weryfikacją. „Milion w portfelu” spełniał to zadanie.

Uczestnicy programu, doświadczeni fachowcy związani ze światem inwestycji, codziennie zmagali się ze zmienną i bardzo trudną rzeczywistością. Na bieżąco komentowali wydarzenia, które wpływały na otaczający nas świat finansów. Załamanie rynków w drugiej połowie 2011 r., początek luzowania ilościowego największych banków centralnych, konflikt na Ukrainie, problemy gospodarcze Chin, czy też niespodziewane wyniki referendum w sprawie Brexitu – to tylko niektóre z nich.


Postawione przed uczestnikami zadanie należało do wyjątkowo trudnych. Inwestorzy z reguły sami decydują kiedy zaczynają i kończą lokatę kapitału lub przebudowują portfel. Uczestnicy „Miliona w portfelu” z racji konstrukcji programu mogli dokonywać zmian jedynie tuż przed wizytą w studiu TVN24 BiŚ. Nie zawsze sprzyjało to ich wynikom. Ze względu na kwestie organizacyjne czasem byli skazani na kupno na tzw. „górce” i sprzedaż w „dołku”, czy też wizytę w studiu tuż po silnej, emocjonalnej przecenie na rynkach.

Pomimo codziennych wyzwań większość uczestników została w programie przez lata łącząc codzienną pracę z edukacją drobnych inwestorów – zarówno w okresach hossy, jak i bessy. Za co im oczywiście serdecznie dziękujemy.  

Zespół Analiz Online 

TAGI:

Milion w portfelu

pozostałe rozmowy z uczestnikami

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę