​Milion w portfelu: Rynki wschodzące będą tracić
15.09.2016 | Analizy Online
Wirtualna inwestycja Tomasza Tarczyńskiego, prezesa Opoka TFI wypracowała +2,3% zysk w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Co ciekawe, żadna z wybranych pozycji nie poniosła w tym czasie straty. Dodatni wyniki odnotowały zarówno fundusze absolutnej stopy zwrotu z oferty Opoka TFI, jak i ETF, którego zarządzający inwestuje globalnie na rynkach wschodzących.

W propozycji na kolejny sezon „Milion w portfelu” trzon wirtualnej inwestycji Tomasza Tarczyńskiego nadal będą stanowiły fundusze absolutnej stopy zwrotu Opoka TFI, które w ostatnich sezonach Miliona w portfelu wypracowywały dodatnie wyniki. Ekspert zmienia natomiast podejście do rynków wschodzących. Jego zdaniem odnotowały one silny wzrost w zbyt szybkim tempie, dlatego też w najbliższym czasie na giełdach Emerging Markets możemy mieć do czynienia z przeceną.


Tomasz Tarczyński planuje wykorzystać ochłodzenie koniunktury, inwestując poprzez ETF zarabiający na spadkach popularnego indeksu giełd rynków wschodzących. Ekspert oczekuje też spadku cen ropy – dlatego też do portfela dodał ETF zyskujący na przecenie akcji spółek wydobywczych oraz tych, których działalność jest związana z branżą rafineryjną.

/kmk

TAGI:

fundusze absolute returnMilion w portfeluOpoka TFIrynki wschodząceTomasz Tarczyński

pozostałe rozmowy z uczestnikami

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę