Milion w portfelu: Opłaciło się zaryzykować
13.09.2016 | Analizy Online
Jednym z najlepszych wyników osiągniętych podczas 2. sezonu „Miliona w portfelu” może pochwalić się Adam Zaremba z Saturn TFI. Od początku czerwca, jego wirtualna inwestycja wzrosła o przeszło +10%.

Uczestnik dokonał tego, dzięki selekcji funduszy pasywnych (tzw. ETF-ów), odzwierciedlających zachowanie się wybranych rynków akcji z całego świata. Najważniejszym kryterium wyboru było kupowanie tych giełd, które z fundamentalnego punktu widzenia były nisko wycenione. Największy zysk przyniosły Adamowi Zarembie ETF-y na rynki akcji w Indonezji, Nowej Zelandii i w Peru.


W propozycji na kolejny sezon, Adam Zaremba pozostawił fundusze z ekspozycją na Turcję czy Rosję, tłumacząc, że choć do najbezpieczniejszych nie należą, to właśnie dlatego można znaleźć tam najlepsze okazje inwestycyjne.

Uczestnik nie zdecydował się zakupić do portfela koszyka akcji polskich, choć uważa, że spółki z GPW nie wyglądają źle pod kątem wyceny. Woli jednak skorzystać z dostępu do kilkudziesięciu innych, bardziej atrakcyjnych rynków. W nowej odsłonie pojawi się więc ETF na giełdę w Hiszpanii i w Brazylii. 

/wk

TAGI:

Adam ZarembaETFMilion w portfelurynek akcjiSaturn TFI

pozostałe rozmowy z uczestnikami

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę