Milion w portfelu: Nietypowe podejście do rynku obligacji
06.09.2016 | Analizy Online
Prawie 37 tys. zł zarobił Rafał Lis z Credit Value Investments w 2. sezonie „Miliona w portfelu”. Od czasu ostatniej wizyty w programie, na początku czerwca, największy zysk przyniósł fundusz pasywny odzwierciedlający notowania akcji globalnych rynków wschodzących (+9,7%). Solidne wzrosty odnotowały również wszystkie instrumenty dłużne, które miał w portfelu uczestnik. 


W nowej odsłonie Rafał Lis pozbywa się ETF-ów z ekspozycją na rynki akcji. 90% portfela złożone będzie z funduszy obligacji przedsiębiorstw o różnej alokacji geograficznej i poziomie ryzyka. Największy udział przypadnie Mezzanine FIZ AN, funduszowi, który angażuje się w papiery emitentów, którzy np. chcą zrealizować transakcję, polegającą na przejęciu konkurenta lub przeprowadzić bardzo duży program inwestycyjny. Są to obligacje o wyższym poziomie ryzyka, ale i o większym potencjale do zarobku. 
 
Dla zróżnicowania inwestycji, Rafał Lis dokupił również fundusz pasywny zyskujący na spadkach cen ropy. Uczestnik przewiduje, że w najbliższym czasie, kierowcy na stacjach mogą zapłacić mniej za paliwo. 

/wk
 

TAGI:

fundusze dłużne korporacyjneMilion w portfeluRafał Lis

pozostałe rozmowy z uczestnikami

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę