Milion w portfelu: Rynki ignorują złe informacje
24.08.2016 | Analizy Online
Głównie przez umocnienie się polskiego złotego w stosunku do dolara, wirtualna inwestycja Adama Drozdowskiego, zarządzającego InValue FIZ, od początku czerwca przyniosła -1,1% straty w 2. odsłonie „Miliona w portfelu”.  

Uczestnik uważa, że portfel skonstruowany według zasad, którymi się kieruje, a więc m.in. dobór niezadłużonych i bardzo płynnych spółek o wysokiej rentowności netto, może w perspektywie 10-letniej pobić indeks S&P 500 nawet trzykrotnie. Zarządzający tłumaczy, że tak restrykcyjnych warunków nie spełniają spółki z warszawskiego parkietu, choć i tu znajdą się solidne podmioty.
 
-Jak popatrzymy na to, co się dzieje na globalnych rynkach akcyjnych, to widać że ignorowane są złe informacje, a pozytywnie odbierane są dobre sygnały – mówi uczestnik.
 
Stąd, na nową odsłonę, Adam Drozdowski zwiększa zaangażowanie w akcje. Motorem napędowym inwestycji mają być spółki technologiczne, takie jak Texas Instruments, NetEase i medyczne, np. Orion i Edwards Lifesciences.


Komentarz uczestnika:
Portfel składał się w 65% z akcji i w 35% z indeksów zabezpieczających, co dawało efektywny udział akcji na poziomie 30%.  
 
Gdyby portfel składał się tylko z akcji, to w walucie lokalnej zarobił +2,1%, czyli akcje dały zarobić w aktywach (65% aktywów) +1,40% w walucie lokalnej, zaś przez zabezpieczenie, zysk spadł do +0,4%. Dodatkowe -1,7% straty przyniosło przeliczenie wyniku na złotówki i cały wynik wyniósł w PLN -1,1%. 
 
Obecnie udział akcji wynosi 82,5%, zaś zabezpieczenie to pozostałe 17,5%, co daje efektywny udział akcji w portfelu na poziomie 65% (82,5% - 17,5%).

/wk

TAGI:

Adam DrozdowskiMilion w portfeluryzyko walutoweS&P 500

pozostałe rozmowy z uczestnikami

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę