Milion w portfelu: Dobry wynik dzięki polskim akcjom
02.08.2016 | Analizy Online
Zespół MM Prime TFI w 2 odsłonie „Miliona w portfelu” dobrał do wirtualnej inwestycji prawie wyłącznie akcje polskie. Udana selekcja i dobre nastroje na GPW, pozwoliły na uzyskanie od początku maja solidnego wyniku na poziomie +3,7%.


Komentarz uczestnika:
Dobry wynik portfela Macieja Michalskiego (+3,7% vs WIG +1,4%) osiągnięty został dzięki selekcji i dywersyfikacji. Osiem pozycji na plusie (najlepsze CD Projekt: +32%, KGHM: +24%), pięć na minusie (najgorsze Oponeo: -14%, PZU: -13%).

Na następny okres decydujemy się wciąż inwestować całość środków na rynku akcyjnym. Spodziewamy się korekty, ale za dwa miesiące powinna być odrobiona z nawiązką.

Sprzedajemy CD Projekt, KGHM, CEZ, Eurocash, Erbud w ramach realizacji zysków, także Alior Bank i PZU, którym grozi zbyt duże zaangażowanie kapitałowe w przejęcia w sektorze bankowym, oraz Monnari, gdyż rynek odzieżowy powoli się nasyca.

30% portfela będzie stanowić Vanguard S&P500 ETF - fundusz ETF na giełdę amerykańską, gdyż uważamy gospodarkę USA za bardzo silną i odporną na szoki typu Brexit czy Chiny.
Poza tym, dobieramy do portfela Fintech – niemiecką spółkę z pogranicza technologii i finansów, która ostatnio ogłosiła duży projekt stworzenia europejskiego banku internetowego razem z funduszem Rocket Internet. Ponadto, dobieramy dewelopera Robyg i spółki chemiczne - PCC Rokitę i Ciech.

/wk

TAGI:

GPWMaciej MichalskiMilion w portfeluMM Prime TFI

pozostałe rozmowy z uczestnikami

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę