Milion w portfelu: Rynki, na które płynie pieniądz
01.08.2016 | Analizy Online
Jarosław Antonik, członek zarządu KBC TFI, wypracował niewielki dodatni wynik w 2 sezonie wirtualnej gry „Milion w portfelu”. Najbardziej zyskowną inwestycją uczestnika był ETF odzwierciedlający spadki cen ropy. Od końca kwietnia przyniósł +14,6% zysku. Historyczne szczyty na giełdzie w USA z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim miesiącu, sprawiły, że największą stratę przyniósł fundusz pasywny, mający zarabiać spadku wartości spółek z indeksu S&P 500 (-3,1% w PLN).

Uczestnik wskazuje, że teraz zainteresowanie inwestorów przyciągają rynki wschodzące, w tym Polska. – Tu teraz płynie pieniądz, w przeciwieństwie do Europy Zachodniej i innych rozwiniętych gospodarek świata, gdzie dynamika PKB będzie zwalniać – mówi Jarosław Antonik.


Na kolejną odsłonę, Jarosław Antonik zdecydował się więc zwiększyć zaangażowanie w akcje polskie i te z giełd rynków wschodzących. W portfelu znalazł się fundusz KBC Akcji Małych i Średnich Spółek i KBC Akcyjny. Poza tym, uczestnik chce wykorzystać potencjał wzrostu, jaki obecnie niosą za sobą Emerging Markets, inwestując w ETF śledzący ceny akcji wybranych spółek. 

/wk

TAGI:

Jarosław AntonikKBC TFImałe i średnie spółkiMilion w portfelurynki wschodzące

pozostałe rozmowy z uczestnikami

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę