Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Jarosław Niedzielewski

Dyrektor Departamentu Inwestycji w Investors TFI

Jaroslaw_niedzielewski
Portfel ofensywnystart 31.05.2017 134 189,33 PLN
stan na 07.07.2020
+ 34,19 %
zmiana MAX
Portfel defensywnystart 31.05.2017 107 195,32 PLN
stan na 07.07.2020
+ 7,20 %
zmiana MAX
Komentarz z dnia 03.07.2020
W pierwszej połowie czerwca indeks Nasdaq zdołał odrobić wszystkie straty z okresu lutowo-marcowego krachu i ustanowił nowy rekord. Indeksom szerokiego rynku, takim jak S&P500 czy DAX także udało się zniwelować większość poniesionych wcześniej strat. Ten pokaz siły rynków akcji wywołał sporą falę optymizmu wśród inwestorów. W połączeniu z poziomem, do którego doszła duża część indeksów akcji na całym świecie, może to skłaniać do pewnej ostrożności w ocenianiu szans na kontynuację trendu wzrostowego w jego dotychczasowym tempie i kształcie. Uważam, że w trakcie wakacji możliwe jest wejście rynków akcji w okres konsolidacji w trendzie bocznym z większą niż ostatnio zmiennością, w oczekiwaniu na katalizator, który pozwoli rynkom na kontynuację trendu wzrostowego (ewentualnie zmusi je do odwrotu).

W portfelu ofensywnym zaangażowanie w akcje nieco spadło. Zmniejszony został udział funduszy czysto akcyjnych z korzyścią dla funduszu Investor Zabezpieczenia Emerytalnego. Utrzymana została pozycja w funduszu Investor Gold Otwarty. W przypadku portfela defensywnego udział poszczególnych funduszy uległ niewielkim zmianom. Zmniejszyła się pozycja w funduszach obligacji korporacyjnych oraz rynków wschodzących. Nadal dominuje fundusz Investor Oszczędnościowy, który ma generować stabilny przyrost aktywów w oparciu o zmiennokuponowe obligacje firm, banków i Skarbu Państwa.  

TAGI:

Jarosław Niedzielewski Liga Ekspertów

Barometr inwestycyjny

Prognoza na marzec 2020

nota biograficzna

Jarosław Niedzielewski
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego. Z rynkiem kapitałowym związany zawodowo od 1997 r. Karierę rozpoczynał jako analityk w Fidelia Towarzystwo Funduszy Powierniczych. Następnie pracował m.in. w ABB TFP S.A.oraz DWS Polska TFI S.A., gdzie pełnił kolejno funkcję zarządzającego funduszami akcji, szefa Sekcji Instrumentów Akcyjnych, a od stycznia 2008 roku - Chief Investment Officer (CIO). W Investors TFI pełni funkcję dyrektora Departamentu Inwestycji i Chief Investment Officer (CIO). Jarosław Niedzielewski jest jednym z zarządzających funduszami najczęściej cytowanych w mediach finansowych, jak również autorem comiesięcznych komentarzy rynkowych publikowanych na łamach Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet.
↑ na górę