Agata Filipowicz-Rybicka

Strateg rynków finansowych w Alior Bank

Agata_filipowicz
Portfel ofensywnystart 31.05.2017 97 079,52 PLN
stan na 19.02.2019
- 2,92 %
zmiana MAX
Portfel defensywnystart 31.05.2017 98 848,87 PLN
stan na 19.02.2019
- 1,15 %
zmiana MAX
Komentarz z dnia 31.01.2019
Styczeń dla większości klas aktywów był udany. Najmocniej zyskiwały przecenione wcześniej rynki wschodzące oraz surowce. Pomocną dłoń rynkom podał jeszcze w grudniu Fed, który pomimo podwyżki stóp procentowych, złagodził retorykę na mniej „jastrzębią”. Co więcej, już po styczniowym spotkaniu coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem staje się przerwa w podwyżkach stóp na kilka miesięcy, uzależniona od napływających danych. Te w USA w ostatnim czasie nieco się pogorszyły, co wespół z konsekwencjami toczonych wojen handlowych, mogą zwiększać presję na Fed.

Tym samym okres braku zacieśniania polityki monetarnej w USA, wraz z wciąż dość luźnym podejściem EBC, daje potencjał do utrzymania odbicia na rynkach rozwiniętych, a wytracanie siły dolara będzie argumentem dla wzrostu rynków wschodzących. Co więcej, w mojej ocenie szanse i ryzyka toczonych rozmów chińsko-amerykańskich ws. handlu ostatnio cechuje wyraźna asymetria, co skłania mnie w portfelu ofensywnym do doważenia funduszu Schroder Isf Global Emerging Market Opportunities A1 (Acc) Hedged (PLN) kosztem Templeton Global Total Return Fund A (Acc) (PLN) (hedged) z części obligacyjnej. Portfel defensywny zostaje bez zmian.

TAGI:

Agata Filipowicz-Rybicka EBCFEDLiga Ekspertów

Barometr inwestycyjny

Prognoza na luty 2019

nota biograficzna

Agata Filipowicz-Rybicka
Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu AGH w Krakowie na kierunku zarządzania finansami przedsiębiorstw jako magister inżynier. Pracę rozpoczęła w 2003 r. w Biurze Maklerskim BPH S.A. W latach 2003-2007 związana ze sprzedażą produktów inwestycyjnych początkowo w Biurze Maklerskim a następnie w Banku BPH SA. W latach 2007-2009 w Banku Pekao SA odpowiedzialna za kierowanie Punktem Obsługi Klienta Biura Maklerskiego Pekao S.A. i aktywne wsparcie inwestycji klientów. W 2009 roku uzyskała licencję Maklera Papierów Wartościowych. Od 2009 do 2016 roku ponownie w Biurze Maklerskim BPH SA. początkowo jako analityk, a następnie szef Zespołu Analiz. Odpowiedzialna za kierowanie analizami i wycenami spółek na GPW, opracowywanie komentarzy wydarzeń makroekonomicznych, analizy rynku kapitałowego, FX i FI. Przewodniczyła komitetom analitycznym w ramach tworzonych prognoz rynkowych na potrzeby wsparcia sprzedaży produktów inwestycyjnych klientom Banku. Aktywnie związana z promocją i szerzeniem wiedzy o rynkach finansowych również wśród środowisk akademickich współpracowała z Uniwersytetem Ekonomicznym i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W 2016 r. dołączyła do zespołu Alior Banku S.A., początkowo jako kierownik zespołu analiz w Biurze Maklerskim. Od czerwca 2017 r. strateg rynków finansowych w Biurze Maklerskim Alior Bank jako członek Komitetu Decyzyjnego odpowiada za sporządzanie prognoz i rekomendacji rynkowych na potrzeby usługi doradztwa inwestycyjnego oraz aktywne wsparcie klientów Banku w zakresie oferowanych produktów inwestycyjnych.
↑ na górę