Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Barometr inwestycyjny dla polskich akcji coraz wyżej

02.01.2020 | Wojciech Kiermacz
Źródło: analizy.pl
Po słabym dla polskiego rynku akcji roku, uczestnicy Ligi Ekspertów stawią na mocny początek w 2020

Większość uczestników Ligi Ekspertów spodziewa się dobrej koniunktury na polskim rynku akcji w styczniu. Po zmianie oceny przez Adama Łukojcia z TFI Allianz Polska z 0 na +1, wartość zbiorczego barometru, na podstawie ocen wszystkich 13 uczestników wynosi 0,54 pkt. – najwyżej od stycznia 2018 roku.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

 
Barometr

W stawce mamy dziewięciu ekspertów, którzy dali ocenę wyższą od zera. Największym optymistą pozostaje Kacper Żak z BPS TFI, który utrzymał ocenę +2. Jest również dwóch ekspertów, którzy nie spodziewają się mocnego początku roku na polskim rynku akcji – to Konrad Augustyński z TFI PZU (-1) i Jan Żuralski z PWC (-1).

Przypomnijmy, że barometr inwestycyjny tworzony jest na podstawie odpowiedzi na ankiety wysyłanych do uczestników Ligi Ekspertów. Odpowiadają w niej na pytanie, jakiej koniunktury spodziewają się na polskim rynku akcji w kolejnym miesiącu, przyznając ocenę od -2 do +2. Barometr zbiorczy, to średnia arytmetyczna ze wszystkich ocen. Można także zobaczyć, jakie było indywidualne wskazanie każdego z uczestników na ich profilach, w zakładce „Liga Ekspertów”.

TAGI:

barometrfundusze akcjihossa

zobacz także

↑ na górę