Samodzielne inwestowanie jest możliwe

Weronika Kałuska
Wielu z nas wydaje się, że inwestycje wymagają skorzystania z pomocy profesjonalisty. Czy jednak jesteśmy w stanie poradzić sobie sami? Dziś nowoczesna technologia wychodzi nam naprzeciw

Chociaż na ogół inwestowanie kojarzy nam się z czymś dość skomplikowanym, wymagającym profesjonalnej pomocy np. ze strony doradcy finansowego, to wiele osób decyduje się na samodzielne działanie w tym obszarze. Co prawa wymaga to poświęcenia większej ilości czasu, bo nierozerwalnie wiąże się z koniecznością zdobywania wiedzy, ale może dać dużo satysfakcji, a także poczucie, że kontrolujemy swoje finanse. W czasach, gdy Internet nosimy w kieszeni trudno znaleźć wymówki, aby nie korzystać zarówno z przepastnych zasobów wiedzy o funduszach inwestycyjnych, jakie kryją ich prospekty, statuty i karty. Dobrym pomysłem może być także używanie odpowiednich narzędzi. Ich szereg dostępny jest na wielu stronach internetowych, w tym na KupFundusz.pl.
Porównuj
Kiedy już określimy, jakie fundusze inwestycyjne odpowiadają naszym potrzebom, dobrze jest wybrać kilka różnych rozwiązań i porównać je pod względem realizowanej polityki inwestycyjnej, poziomu pobieranych opłat, ocen, czy też wyników. W łatwy sposób można zrobić to, korzystając z dostępnej online Porównywarki, dzięki której zestawić ze sobą można do pięciu funduszy.

Obserwuj
Moment, w którym chcesz rozpocząć inwestycję nie zawsze jest najlepszym momentem na zakup danego funduszu inwestycyjnego. Oczywiście decyzji o rozpoczęciu inwestowania nie warto odkładać na później, ale na pewno warto przyglądać się tym funduszom, których jednostki uczestnictwa chcielibyśmy nabyć. Korzystając z kupfundusz.pl możesz w łatwy sposób dodawać fundusze na listę obserwowanych, aby monitorować ich kondycję.

Ucz się w praktyce
Nic nie pozwoli Ci zdobyć wiedzy w lepszy sposób niż inwestowanie w praktyce. Obserwowanie zachowania Twojego portfela prawdopodobnie sprawi, że będziesz chciał wiedzieć, co stoi za jego wynikami. Inwestowanie w praktyce nie zawsze jednak musi oznaczać angażowanie rzeczywistych pieniędzy. W Strefie Treningowej możesz dowolnie inwestować wirtualne środki. Mało tego – swoją inwestycję możesz rozpocząć w przeszłości, aby zobaczyć, jak kształtowałaby się w czasie.

Przestawione powyżej to tylko niektóre narzędzia, jakie mogą pomóc inwestorowi w podejmowaniu decyzji co do przeznaczenia swoich pieniędzy. Niemniej jednak ich szeroki wybór każdemu, nawet początkującemu, pozwoli stawiać pewniejsze kroki na rynki finansowym.

Weronika Kałuska
 

TAGI:

jak inwestowaćkupfundusz.pl

popularne porady

w co inwestować

↑ na górę