Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Analizy Online i Donoria pomagają firmom przy PPK

30.08.2019 | analizy.pl

Duża część firm wciąż jest daleko, jeżeli chodzi o wdrożenie i w ogóle wiedzę na temat PPK – mówi Hubert Kowalewski, członek zarządu Donorii. - Czujemy się kompetentni, żeby w oparciu o obiektywne kryteria, wybrać najlepsze instytucje świadczące tego typu usługi - podkreśla Michał Duniec, prezes Analiz Online.

ZAMÓW KONSULTACJĘ i spersonalizowany raport dotyczący wyboru instytucji zarządzającej PPK. Kompleksowo analizujemy oferty wszystkich instytucji zarządzających. Zwracamy uwagę na wszystkie najważniejsze aspekty, w tym na: doświadczenie, efektywność zarządzania kapitałem, kadrę zarządzającą, pomoc w obsłudze programu czy koszty.
 

Jak wybrać PPK. Doradztwo przy wyborze PPK.


Proces wyboru instytucji prowadzących PPK w największych firmach, powyżej 250 pracowników, nabiera tempa. Czas na wybór PPK upływa 25 września, a umowę o prowadzenie firma musi podpisać do 25 października. Hubert Kowalewski z Donorii zauważa jednak, że nawet w sporych firmach wiedza o nowym, masowym programie oszczędnościowym bywa znikoma. Część klientów trzeba dopiero uświadamiać, czym jest PPK. – Rozróżniając klientów od tych największych po tych aspirujących do największych, część poradziła sobie w ten sposób, że zatrudniła doradców zewnętrznych. Duża część z nich własnymi siłami próbuje wdrożyć  PPK ale mimo tego, że jest mało czasu, jest jeszcze przestrzeń, żeby tych, którzy o PPK nie słyszeli, faktycznie uświadomić i wdrożyć to wspólnie z nimi – mówi Kowalewski. 
 
Michał Duniec z Analiz Online z wraca uwagę na fakt, że przy wdrażaniu PPK największy nacisk jest położony zwykle na sprawne przeprowadzenie samego procesu, a tymczasem niezwykle ważne jest też dopełnienie najwyższej staranności przy wyborze instytucji zarządzającej PPK. – Biorąc pod uwagę fakt, że od dwudziestu lat oceniamy również rynek funduszy inwestycyjnych, oceniamy produkty dostarczane przez TFI, PTE, ubezpieczycieli, czujemy się kompetentni, żeby pozwolić, w oparciu o obiektywne kryteria, wybrać najlepsze instytucje świadczące tego typu usługi. Nasza rola w tym projekcie tak naprawdę wychodzi z zapisów ustawowych, gdzie ustawodawca rekomenduje zbadanie efektywności instytucji, które dostarczą finalnie PPK, każe zbadać ich doświadczenie i nakazuje działanie w najlepiej rozumianym interesie osób zatrudnionych – wyjaśnia Duniec.
 
Analizy Online i Donoria podjęły niedawno współpracę w zakresie wsparcia pracodawców w wyborze i wdrażaniu Pracowniczych Programów Kapitałowych. Michał Duniec tłumaczy, że  wieloletnie doświadczenie Donorii w kontaktach z firmami z racji podstawowej działalności brokera ubezpieczeniowego pozwala docierać bezpośrednio do przedsiębiorców z unikalnymi kompetencjami Analiz Online. – Do tej pory skupialiśmy się na instytucjach finansowych i na dotarciu do klientów indywidualnych. W przypadku PPK w pierwszym kroku trzeba dotrzeć do przedsiębiorcy - mówi. Donoria, dzięki podjętej współpracy jest w stanie dostarczyć swoim klientom narzędzia, które mogą ułatwić wybór instytucji prowadzącej PPK – Szukaliśmy kompetencji i Analizy Online jako jeden z liderów rynku funduszy inwestycyjnych wydawały nam się najprostszą i najbardziej profesjonalną drogą, żeby wdrożyć tego typu rozwiązania u naszych klientów – mówi Hubert Kowalewski z Donorii.
 
Więcej w materiale wideo

 

TAGI:

PPK

zobacz także

↑ na górę