Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

R.Garnczarek, AXA TFI: opłaty w PPK - najpierw zero potem im mniej akcji tym taniej

23.05.2019 | analizy.pl

Zdecydowaliśmy się na obniżenie opłaty za zarządzanie w 2019 i 2020 do zera, a w kolejnych latach opłaty będą dostosowane do polityki inwestycyjnej - mówi w analizy.player prezes AXA TFI Robert Garnczarek. Fundusze o niższym zaangażowaniu w akcje będę pobierały opłaty wyraźnie niższe od ustawowego limitu

Prezes AXA TFI wyjaśnia, że po okresie całkowitego zniesienia opłat w latach 2019 i 2020 koszty w funduszach o niższym udziale akcji będą wynosiły "0,3% i nieco więcej", tam gdzie w funduszach będzie więcej akcji cena dojdzie do ustawowego limitu czyli 0,5%.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Na pytanie o skalę rzeczywistych korzyści dla uczestników odpowiada, że w horyzoncie np. 30-letnim te różnice będą miały znaczenie. 

Mimo, że pierwotnie limit kosztów wprowadzony przez ustawodawcę oceniano jako bardzo niski, a obecnie instytucje finansowe ogłaszają stosowanie jeszcze niższych limitów, szef AXA TFI uważa, że uda się prowadzić program na takich warunkach. - W związku z tym, że program jest programem długoterminowym to się uda. Jeżeli dojdzie do tego solidna pozycja firmy, która oferuje program to się uda na pewno - mówi. 
 
Zdaniem Garnczarka instytucje oferujące PPK będą konkurowały nie tylko opatami ale przede wszystkim jakością serwisu. - Przede wszystkim chcieliśmy spojrzeć na to od strony pracodawców, a w drugim dopiero od strony ostatecznych klientów, gdyż to na pracodawcach będzie teraz spoczywał obowiązek wdrożenia systemu. A więc bardzo dużą uwagę poświęcimy temu, żeby pracodawcy ułatwić ten proces - zdradza.
 
Więcej w materiale wideo.

TAGI:

AXA TFIPPKRobert Garnczarek

zobacz także

↑ na górę