Wielka i mała polityka kontra cykl koniunkturalny

16.04.2019 | analizy.pl

Od autorskiej formacji JOJO, przez inwersję krzywej po korelacje między stopą rezerw obowiązkowych w Chinach a indeksem WIG

W analizy.player Robert Stanilewicz rozmawia z Wojciechem Białkiem o jego najnowszym raporcie dla subskrybentów newslettera analizy.pl. A tam jak zwykle dużo dających do myślenia zestawień, wykresów pokazujących najważniejsze trendy na rynkach ale także bardziej ogólnych wniosków o kondycji świata i gospodarki.  
Odbicie na Wall Street po załamaniu pod koniec poprzedniego roku to coś, na co tradycyjna nazwa: formacja „V” to zdecydowanie – zdaniem Wojciecha Białka - za mało. Dlatego nazywa to po swojemu - JOJO. I przytacza dane, które pokazują, że historycznie takie JOJO miało ogromną siłę sprawczą. Ale to dopiero początek, bo przecież ten modelowy obraz może być zmącony przez inny bardzo silny sygnał, który dał o sobie znać w marcu. Rentowność długoterminowych obligacji poniżej rentowności krótszych papierów skarbowych - czyli inwersja krzywej rentowności.

Wojciech Białek w rozmowie z analizy.player zauważa, że zagrożenia, których jeszcze niedawno obawiały się rynki, ostatnio się rozmywają. Jeśli entuzjazm na giełdach to efekt działania zasady kupuj plotki sprzedawaj fakty, to mogłoby oznaczać nadchodzącą korektę, która dałaby okazję na zamianę obligacji i walut przed wznowieniem wzrostów.

link do zapisu na newsletter: https://www.analizy.pl/fundusze/newsletter-rejestracja

/rs

Popularne


zobacz także

↑ na górę