A.Domański: starcie USA-CHINY najważniejsze dla inwestorów

26.11.2018 | Zespół Analiz Online

Niepewność w sprawie kształtu, jaki przyjmie ostatecznie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, napięcia związane z włoskim budżetem czy jednak globalny konflikt handlowy na linii Stany Zjednoczone – Chiny? Co będzie najważniejszą historią  dla rynków finansowych w najbliższym czasie? Zdaniem Andrzeja Domańskiego, członka zarządu Eques Investment TFI, nie ma bardziej niebezpiecznej sytuacji niż amerykańsko – chińska rozgrywka. Bardzo ważnym punktem w tej rozgrywce może być nadchodzący szczyt G20 w Argentynie, na którym pojawią się przywódcy obydwu rywalizujących potęg.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

„W kolejny weekend oczy świata, a na pewno oczy wszystkich inwestorów, będą skierowane na to spotkanie. Czy będzie porozumienie, czy będzie przynajmniej wola do kontynuacji rozmów, czy też ci dwaj potężni przywódcy dwóch największych mocarstw na świecie jednak rozejdą się w konflikcie” – zastanawia się Domański w rozmowie z Robertem Stanilewiczem.

Jeżeli nie będzie nawet woli  do kontynuacji rozmów, to konsekwencje dla gospodarki światowej mogą być dosyć poważne. Czeka nas wówczas istotne spowolnienie gospodarcze, którego możemy być świadkami w roku 2019.

Czy Donald Trump i Xi Jinping mogą na szczyci G20 w Argentynie pokazać brak woli do rozmów? „Taki scenariusz wydaje mi się mało prawdopodobny” - podkreśla Andrzej Domański. - Wydaje się, ze dużo złego zostało już przez rynek wycenione, a oczekiwania wobec szczytu są raczej skromne, gdyż nikt nie oczekuje, że Amerykanie zrezygnują z nałożonych ceł na Chińczyków - dodaje.

Andrzej Domański mówi o tym, że pytania o bessę są spóźnione, o tym, że przeceny na wielu rynkach trwają od dawna, a na warszawskiej giełdzie wiele spółek ma już bardzo atrakcyjne wyceny.

Wywiad przeprowadzony we wnętrzu myhive Crown Point dzięki uprzejmości IMMOFINANZ, właściciela marki myhive (www.myhive-offices.com).

TAGI:

Andrzej Domański

zobacz także

↑ na górę