Union Investment TFI SA - najlepiej radziły sobie fundusze akcyjne. Komentarz do aktywów na koniec października 2003
03.11.2003 | Union Investment TFI
W październiku 2003 największy napływ środków odnotowały fundusze akcyjne: UniKorona Akcje FIO (17,36%) i UniKorona Zrównoważony FIO (12,66%).

Sporym zainteresowaniem cieszyły się również akcyjne fundusze zagraniczne aktywa UniGlobal FIO wzrosły w przeciągu miesiąca o 6,08%, a bardziej agresywnego UniXXI Wiek FIO aż o 9,45%. Przesunięcia środków w funduszach z bezpiecznych instrumentów do bardziej ryzykownych, ale potencjalnie przynoszących wyższe zyski jest odzwierciedleniem pozytywnej sytuacji na giełdzie a jednocześnie niskiego poziomu stóp procentowych oferowanych przez banki mówi Zbigniew Jakubowski, Wiceprezes Zarządu Union Investment TFI SA. Klienci coraz lepiej zorientowani w ofercie rynkowej poszukują bardziej rentownych rozwiązań. Tradycyjne lokaty bankowe przystały być dla nich atrakcyjne. A to oznacza, że stopniowo coraz więcej osób sięga po fundusze posiadające w portfelach akcje. Znacznemu zainteresowaniu instrumentami giełdowymi sprzyja również sytuacja na warszawskim parkiecie. Dzięki zwyżkom wartości akcji portfele odpowiednich funduszy wypracowały wysokie stopy zwrotu: UniKorona Akcje FIO w ciągu miesiąca zarobił 5,22%, UniKorona Zrównoważony FIO 2,29%. Niebagatelne znaczenie ma również zatwierdzone ostatnio przez Sejm zakończenie ulgi od zysku z obrotu giełdowego dla osób fizycznych. Tylko do końca roku polscy inwestorzy mają szansę na skorzystanie z 19% ulgi podatkowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów stworzyliśmy nowy produkt UniStoProcent FIM który pozwoli na bezterminowe korzystanie z ulgi mówi Zbigniew Jakubowski. Kupując certyfikaty nowego, bezterminowego funduszu i sprzedając je następnie na giełdzie będzie można zrealizować zyski w dowolnym momencie w przyszłości. A to oznacza, że wartość nie odprowadzonej do fiskusa ulgi może wraz ze wzrostem wartości certyfikatu rosnąć w nieograniczony sposób, przy jednoczesnym zapewnieniu zachowania ceny emisyjnej certyfikatu - 100 zł. Podstawowym warunkiem do wykorzystania ostatniej ulgi podatkowej jest termin zapisu na certyfikaty 3-26 listopada 2003. Zatem, aby mieć szansę na zysk bez podatku, trzeba się spieszyć dodaje.

TAGI:

wartość i struktura aktywów

Bądź na bieżąco

Dołącz do 10 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

PopularneZobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2016

↑ na górę